מאמרים

להקרע בין קריירה ומשפחה - המשך המאמר

מרוץ אין סופי סביב הזנב של עצמך מבלי לדעת מאיפה התחלת ומה הם יעדי הסיום. עבור רבים נקודת הסיום היא רק כשאופסים הכוחות, כשאין יותא כח להמשיך במרוץ או כאשר מתרחש ארוע טראומתי שמכניס את כל החיים לפרופורציות ומשנה את סידרי העדיפויות.
במרוץ הזה אין מנצחים, לרוב כולם מגיעים מותשים לקו הגמר ומגלים שהם רק באמצע הדרך. טיולים מאורגנים וטיולים בכלל, חוויה יוצאת מן הכלל לגיבוש המשפחה. כששני בני הזוג עובדים, צריך לדעת למצות כל דקה עם הילדים. ישנם אנשים עובדים שמכבסים את מצפונם עם המשפט " זו לא הכמות אלא האיכות" , בהנחה שזה משפט נכון והילדים נבנים מתוך איכות תשומת הלב ההורית בלבד. יש להתעקש וליצור עבורם זמן איכות ללא פשרות. אין כלל שחל על כל הילדים וכל ההורים, ישנם אילוצים לכל אחד וכל תא משפחתי הוא עולם ומלואו והוא מורכב מכמה אנשים בעלי אופי מרכיבי אופי ואישיות שונים ומיוחדים.
ישנם מספר כללים שבכל מקרה יהיו חשובים לכל משפחה וכל הורה וילד יצטרכו להשתמש הם על מנת ליצור את הקשר הבין אישי הטוב ביותר שיעלה בידם. עליהם ליצור סולם ערכים ומערכת כללים שבה המרוץ והרדיפה אחר הקריירה והכסף גובה את המחיר הנמוך ביותר שניתן מבני הבית. כל זוג מבוגר יכול לשבת בעצמו וליצור את ספר החוקים המשפחתי שישמור על כולם שפויים במידת האפשר.

חזרה לחלק ראשון