מאמרים

ייעוץ זוגי להורים - המשך המאמר

לעיתים קרובות, הצורך להישאר יחד ולא להיפרד חשוב למען הילדים של בני הזוג ולמען שמירת המשפחה אחידה. כאשר ילד גדל בבית של הורים גרושים, הקרקע תחת רגליו חסרת יציבות וכך גם עשויים להראות חייו בהמשך. תהפוכות כאלו בחייו של ילד מתבגר, עשויות להשאיר צלקות וטראומות קשות לכל החיים.

כפיתרון ראשוני לבעיה, תמיד כדאי לגשת ולקבל שירותי ייעוץ זוגי למשפחה. לעיתים כמה מילים בודדות עשויות לפתוח חלון להשלמה ולעזור לזוג לעבור את המשבר. אך לעיתים ייעוץ זוגי סטנדרטי לא יספיק ויש לפנות לקבלת טיפולים אלטרנטיביים אשר יתאימו במיוחד לזוג המדובר. למשל, נסיעה למרכז טיפול מיוחד בחוץ לארץ או במקום מבודד בארצנו שלנו. או למשל, פגישה עם אנשי רוח מסוימים אשר עשויים לשפוך אור אחר על הסכסוך ולהביאו לפיתרון בדרך השונה מהדרך הקונבנציונאלית.

פרידה וגירושין זהו הצעד האחרון שיש לעשות במשפחה. הורות איננה דבר קל וגם אם היא מבלבלת ומקשה, אם המחויבות כבדה מידי ומערכת היחסים של ההורים לא מצליחה לעמוד במטלות, עדיין צריך לפנות לקבלת ייעוץ זוגי ולא לוותר. לפעמים התהליך של הסליחה ומציאת הפיתרון, הרבה יותר קשה מפרידה, אבל לעיתים קרובות, ולתווך הארוך, עדיף בהרבה.

חזרה לחלק ראשון