מאמרים

ייעוץ זוגי להורים

האם אי פעם קרה לכם, בתור ילדים, שההורים החלו לריב ללא הפסקה? לזרוק חפצים אחד על השני? לקלל, לצעוק, לטרוק דלתות, לשבור צלחות ועוד? אלו הם סימנים מובהקים שמערכת היחסים בין ההורים במצב רע מאוד ורק הולכת ומחמירה. כנראה שהם לא דמיינו שזה מה שיקרה להם, מספר שנים לאחר החתונה, ולמרות שהם התחתנו מתוך אהבה ורצון לחיות ביחד, אורח חיי הנישואים לא התאים להם ולבסוף המצב החמיר עד שלא הייתה דרך חזרה ומכאן הצעד הבא הוא רק פרידה.

הסטטיסטיקה בישראל מראה כי אחד מתוך שלושה זוגות נשואים, סופו בפרידה וגירושין. הסיבות לכך רבות ומגוונות מאוד. לא תמיד מדובר באהבה שנגוזה וחלפה, או קפיצה מהירה מידי לעולם הנישואין, אלא לעיתים קרובות מדובר בקשיים מסוימים אליהם הזוג נקלע. בין אם אלו קשיים כלכליים, למשל כאשר אחד מבני הזוג נכנס לחובות כבדים והעול נופל על הזוג השני. או אם אלו קשיים חברתיים, כאשר אחד מבני הזוג לא מסתדר עם החברים של הזוג השני ובסופו של דבר גורם לו מצוקה נפשית. או אפילו קשיים נפשיים מיוחדים, למשל, כאשר נולד לבני הזוג ילד בעל בעיות תפקוד רציניות, המצריך שימוש של מכשירי שמיעה מיוחדים. הקושי הנפשי שבגידול ילד עם צרכים מיוחדים, עשוי להרחיק את בני הזוג אחד מהשני.

אומנם לעיתים קרובות ייעוץ זוגי עשוי לפתור את הבעיה בין בני הזוג. ישנם סוגים רבים של טיפולים, שונים ומשונים, אשר נועדו לגשר בין בני הזוג ולגרום להם להיזכר מדוע התחתנו מלכתחילה.

המשך מאמר